Katy Perry

Autor: Juraj Trubíni | 6.3.2015 o 0:00 | (upravené 9.3.2015 o 10:49) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  88x

Je pre mňa úžasnou novinou, že do našich katatonických životov príde, ako preplach žalúdka živou vodou, taká osobnosť akou je Katy Perry.

Viem, že by som mal vo svojom veku nadšenie trošku skrývať, ale skutočne sa teším ako malý Dodo v cukrárni. Ja proste žeriem tu jej Twilight pokožku, neopakovateľný hlas a celkovo pubertálny zjav tejto mladej slečny, ktorá spolu s Miley Cyrus a mediálne mŕtvou Britney dobila srdcia a slipy nejedného tínedžera. Pamätám si to ako dnes, keď som nedopatrením preladil na rádio Expres a z reproduktorov sa vyludil prazvláštny zvuk. To keď Katy vyťahovala z päty ultratóny v refréne Fireworks a mne sa chcelo si uľaviť a klincom si vyšpárať bubienky. Pripisoval som to nastaveniu charakteristík a ekvalizéru, ale napriek prepnutiu na flat zvuk mi vnútorný limiter v strednom uchu skákal ako zajačik Duracell. Presvedčil som sám seba, že modernej hudbe nerozumiem a dal som Katy ďalšiu šancu, že keď vyfajčí ďalších stotisíc Marlboriek a bude poctivo užívať mužské hormóny, tak bude z nej hviezda. O to väčšie prekvapenie nastalo, keď som ju na Youtube videl v poloobnaženej krase ako spieva hit Roar. Keby som mal tú možnosť, vrátim sa v čase a Darwina vyfackám za teóriu evolúcie, ktorá nám nadelila sluch. Znova som mal ten pocit, že sa vo mne niečo búri a keď to okamžite nevypnem, tak mi plomby vyskáču samé od seba v rytme neidentifikovateľnej popsračky. Jemne som vyjadril svoj názor, no vzápätí som bol nechutne vykarhaný mojimi neterami vo veku 6-12 rokov. Asi v niečom majú pravdu, veď ona má na Youtube milióny prezretí svojich videí a ja si tie svoje ani nemám ako natočiť.

Môj život dostal nový zmysel po tom, ako som sa dozvedel, že táto diva zavíta k nám a bude môcť v Slovnaft Aréne vymlátiť svojím hláskom všetky okná. Viem, že je to už rozhodnuté, ale rád by som na mieste predskokana videl Miška Paštéková revival, ktorú plánujeme budúci týždeň s chalanmi založiť. Po odspievaní gotic-metalovej verzie Darinky mandarínky a folk-rapového Sprayera Frajera sa odoberieme do zákulisia, kde nám Vera Wisterová pofúka boľavé brušká na prštekoch. Diváci nás vytlieskajú naspäť a my pridáme a capella verziu So mnou nikdy nezostarneš. Nie preto, že je to tak pekné, ale preto, že nás budú bolieť ruky. Na ceste do šatne sa stretneme s Katy Perry a mne sa život v sekunde zmení ako keď v Paneláku zomrel Jakub Švehla. Totálne nenalíčená a v teplákoch od Číňana prebehne okolo mňa s prepotenými fľakmi pod pazuchami. Pri líčení sa naučí “Ahoy Slovencko” a keď to zvrieskne do mikrofónu, pubertiačky v prvom rade odnesie záchranka. Skôr než začne, dúfam, že už budem osprchovaný a voňavý stáť v zlom uhle a s iskričkami v očiach čakať na dva refrény, ktoré okrem Katy nevytiahne nikto, napriek môjmu slabému infarktu a navretej žile na krku. Ako pravý fanúšik, budem sa chcieť americkej krásky dotknúť, ale predtým ako ma odzbroja dvaja čierni sekuriťáci, ju odvedie Erika Judínyová a za asistencie tlmočníka z nej dostane informácie, ktoré zaujímajú celé Slovensko, že ako sa jej páči Bratislava a čo hovorí na fanúšikov. Katy s predstieranou úprimnosťou a úsmevom na tvári a šarmom jej vlastnému sa Erike a divákom Televíznych novín zverí, že sú tu tí najlepší fanúšikovia a že sa jej Budapešť veľmi páči. Na záver ju po 15 minútach rýchlokurzu slovenčiny donútia povedať “Hello, this is Katy Perry. Srasvim diviakof TV Markica.”

Po odchode posledných fanúšikov niekedy nad ránom nabehne upratovacia služba, ktorá ladnými pohybmi z provizórnej podlahy zmyje sliny, pot a milostne šťavy naspeedovanej mládeže. Tá sa doma a na FaceBooku pochváli najlepším koncertom v známom vesmíre a založí ďalšiu zbytočnú skupinu s názvom Bratislavské koncerty Katy Perry, kde zavesia roztrasené zábery ohučaných fanúšikov 34. radu. Katy z hotela ukradne pár županov a baterky z ovládača a už sem nikdy nepríde. Ja, ako najväčší fanúšik Katy Perry budem ešte chvíľu blúdiť po chodbách Slovnaft arény a vykrikovať jej meno. Odpoveďou mi bude iba ozvena môjho zúfalého hlasu a ja sa v slzách zrútim vedľa jej prepoteného uteráku. Spomienkou na Katy mi však navždy zostane jej najlepší koncert a trvalé poškodenie neurosenzorických buniek v strednou uchu. Milujem ťa, Katy Perry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?